Aktualności

Tragiczny pożar

Data publikacji 04.05.2010
dsc_2096Jedna osoba zginęła, a dwie została ciężko ranne w pożarze, do którego doszło w piątkową noc na terenie firmie stolarskiej  w Turku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w hali lakierniczej doszło do wybuchu oparów lakierniczych. Prawdopodobnie ten wybuch spowodował śmierć 36-letniego mężczyzny.


 

Około godz. 23.10 dyżurny KPP W Turku otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie stolarni przy ul. Jana Pawła 2. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, których zadaniem było zabezpieczyć teren zdarzenia. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się hala lakiernicza. Już pierwsze informacje przekazane dyżurnemu były bardzo tragiczne. Policjanci przekazali, że w wyniku pożaru jedna osoba zginęła, a dwie są poważenie ranne. Ustalono, że poszkodowani to pracownicy zakładu oraz strażak, który brał udział w akcji gaśniczej.
Na miejsce pożaru przybyło 9 jednostek straży pożarnej, które przez trzy godziny prowadziły akcję gaśnicza. Około godz. 2.00 ogień został opanowany i można było podjąć dalsze czynności związane z pożarem ,nad, którymi nadzór sprawowali Prokurator Rejonowy oraz z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Turku. W wyniku prowadzonego rozpytania policjanci ustalili, że około godz. 23.00 pracujący na hali pracownicy zobaczyli wydobywający się z silnika dym i ogień. Sytuacja ta spowodowała ,że trzech z nich  opuściło halę, natomiast jeden pozostał i przystąpił do gaszenia ognia. Podczas gaszenia doszło do wybuchu oparów lakierniczych. Prawdopodobnie właśnie ten wybuch doprowadził do śmierci 36-latka oraz spowodował pożar w hali. Wybuch był tak silny, że jego podmuch przewrócił dwóch pozostałych pracowników. W trakcie akcji gaśniczej rany został jedne ze strażaków, który z oparzeniami twarzy i rąk został przewieziony do szpitala w Turku.
W sprawie pożaru zostało wszczęte śledztwo. Wiadomo już, że zostaną powołani biegli specjaliści, których opinie pozwolą na ustalenie wszystkich przyczyn pożaru.

dsc_2096dsc_2097dsc_2098

Powrót na górę strony