Aktualności

Areszt dla sprawcy pobicia i kradzieży

Data publikacji 03.02.2016
sprawca_rozbjPolicjanci Wydziału Kryminalnego Turkowskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca Turku. Mężczyzna ten w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia ciała. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.
Pod koniec grudnia 2015 r. do Komendy Powiatowej Policji w Turku zgłosił się 35 letni turkowianin informując, że został pobity przez młodego mężczyznę, który złamał mu nos. Do zdarzenia doszło w Turku na ul. Kaliskiej. Zgłaszający twierdził, że był bity i kopany, bo zwrócił się do napastnika, aby ten oddał wcześniej zabrany plecak należący do jego znajomego.
Sprawą zajęli się policjanci z Turkowskiej komendy. Zbierając materiały ustalili, że sprawca uszkodzenia ciała dopuścił się również wymuszenia rozbójniczego na znajomym zgłaszającego. Zabierając mu plecak groził, że go pobije.
Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy przestępstw. Trafił on do policyjnego aresztu. To 25 letni turkowianin. Usłyszał już zarzuty.
Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Turku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
sprawca_rozbj

Powrót na górę strony