Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga!!! Kolejne oszustwo na portalu sprzedażowym Vinted

Data publikacji 09.06.2022

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Turku zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem aplikacji Vinted. W wyniku działania oszustów straciła 2590 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy - sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

 

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na portalach internetowych OLX.pl, Vinted. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach tracimy dostęp do konta.

Wczorajsza pokrzywdzona po pobraniu aplikacji Vinted i wystawieniu ofert sprzedaży różnych ubrań w dniu 5 czerwca br. otrzymała wiadomośćo zakupie spodni. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała informację, że użytkownik dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia w wiadomości otrzymanej na prywatny adres mailowy z adresu vinted-pl@europe-confirm.com. Po kliknięciu w napis "potwierdź zamówienie" kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku  wpisała swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjne, który otrzymała w wiadomości SMS. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi aplikacji Vinted kobieta wylogowała się. Dopero wczoraj wchodząc na swoje konto bankowe zauwazyła, że w dniu 5 czerwca 2022 roku z jej konta, bez jej wiedzy doszło do przelewu środków w wysokości 2590 złotych.

Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

 

Powrót na górę strony