Aktualności

UWAGA mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego! W związku z protestem rolników jutro należy spodziewać się utrudnień w ruchu

Data publikacji 08.02.2024

W najbliższy piątek, 9 lutego br. mieszkańcy Turku i powiatu tureckiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników w rejon Ronda Dmowskiego. To wydarzenie może spowodować ograniczenia w komunikacji na drogach. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży w tym rejonie miasta, gdy nie jest to konieczne. Utrudnienia mają potrwać od godziny 12.00 do godziny 16.00.

Policjanci z turkowskiej jednostki informują, że w piątek 9 lutego br. odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są w godzinach od 10.00 do 16.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu tureckiego oraz stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 10.00 w rejonie Ronda Dmowskiego w Turku.

W razie zaistnienia takiej potrzeby podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

 

Powrót na górę strony