Aktualności

Dyżury w KPP Turek w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 15.02.2024

Tradycyjnie już, policjanci naszej komendy włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 19 do 25 lutego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ta realizowana jest we współpracy z przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej.

Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Funkcjonariusze będą udzielać informacji w Komendzie Powiatowej Policji w Turku przy ul. Legionów Polskich 3 w dniach 19-25 lutego 2024 roku w godzinach od 10:00 do 12:00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do Komendy Powiatowej Policji w Turku będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.

 

Pliki do pobrania

  • 345.07 KB
Powrót na górę strony